6 Mayıs 2014

L’erbolario - Ombra di Tiglio (2013)


Firma: Ombra di Tiglio 
Parfümün İsmi ve Çıkış Yılı: L’erbolario - Ombra di Tiglio  - 2013
Notaları: Ihlamur çiçeği, zambak, limon ve amber


L’erbolario aynı L’occitane, The body Shop, Yves Rocher ve diğerleri gibi doğal temizlik ve kokulu ürünler satan İtalyan menşeli bir mağaza zinciri. Dünyanın her yerinde franchise mağazaları var ve bir süre sonra kendilerini Türkiye’de de görmek işten bile değil. Genelde kiraz çiçeği ve benzeri temalarda parfümler görmeye alışığız ama inceleyeceğim parfüm tam bir ıhlamur çiçeği bombası J.

Ombra di Tiglio acayip bir şekilde ıhlamur çiçeği kokuyor, hatta direk başka bir şey aklıma gelmedi bile diyebilirim. Notaları arasında zambak, limon ve amber de yer almış ama eğer ıhlamur çiçeğini bilen tazesini evinde kurutmuş biriyseniz koku size çok tanıdık gelecek. Hasta olduğum zamanlarda ballı ıhlamur çok yaparım kendime, taze ve kurutulmuş ıhlamurun kokusunu bilirim.


Parfümün direk ıhlamur çiçeği koktuğunu söylebilirim, diğer notalar yan rollerde tamamlayıcı olarak kullanılmış. Kötü bir koku değil fakat, çok aşina olduğum ve basit bir koku olduğundan ben pek sevemedim. Bir insan neden ıhlamur gibi kokmak istesin ki? Ombra di Tiglio’da çiçeksi notalar baskın olduğu için kesinlikle bir bayan parfümü gibi kokuyor, bu piyasadaki She, hunca, oriflame gibi firmaların yaptıkları anne kokularını andırdı bana. Kaliteli malzeme hissiyatı verip, doğal koksa da kokuyu çekici bulmadım.

Ombra di Tiglio - dalında ıhlamur çiçeği gibi kokuyor.


Kokunun projeksiyonu oldukça fazla teninizden uzakta bile rahatlıkla hissedebiliyorsunuz, fakat kalıcılığı çok da uzun değil. Bahar aylarında ıhlamur ağacı gibi kokmak isteyen kadınlarımıza öneriyorum bu parfümü. Aslında fiyatına göre kötü bir parfüm değil ama bir çekiciliğinin de olmadığını söylemek isterim.  Hastalanınca sürekli limonlu ıhlamur içen biriyseniz, doğal olarak zaten bu kokuya aşinasınız ve böyle kokmak istemeyeceksiniz. Koku doğal ve güzel ama ıhlamur çiçeğinin baskın karakterde bir parfüm olması fikrine pek alışamadım ne yalan söyleyeyim. L’erbolario mağazalarında satılan Ombra di Tiglio’nun 25-40euro gibi bir satış fiyatı var.

Ombra di Tiglio'yu koklayınca aklıma bu foto geldi


Koku güzelliği - 6.5/10
Kalıcılık - 6.5/10
Farkedilirlik - 8/10
Fiyat / performans - 7/10
Yaş aralığı – 30 ve üzeri kadınlar

0 yorum :

Yorum Gönderme